13-19 EYLÜL 2021 AYDIN İLİ 34. AHİLİK HAFTASI KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

27 Eylül 2021

İlimizde “Ahilik Haftası” kutlamaları ile ilgili etkinlikler 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında, Ahilik İl Kutlama Komitesi’nin hazırlamış olduğu, Bakanlığımızca uygun görülen program çerçevesinde ve COVİD-19 (koronavirüs) tedbirleri kapsamında yapılmıştır.
Program çerçevesinde;

  • 13 Eylül 2021 Pazartesi günü, İl Kutlama Komitesi Üyeleri ile birlikte saat 10:00’da Valilik tören alanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşımız’ ın okunmasının ardından, Ahilik İl Kutlama Komitesi tarafından Vali Sayın Hüseyin AKSOY ziyaret edilmiştir.
  • Vali Sayın Hüseyin AKSOY tarafından; “İlin Ahisi” ödülü ile ”Kutlama Mesajı”, “İlin Ahisi” seçilen Sayın Himmet ÜNAL’ a verilerek Şed kuşatılmıştır, Şed kuşatma Töreninin ardından İlimizde “İlin Kalfası” seçilen Sayın Behzat YIKILMAZ’ a ödülü ile ”Kutlama Mesajı” ve  “İlin Çırağı” seçilen Sayın Mehmet AVCI’ ya ödülü ile ‘”Kutlama Mesajı” verildikten sonra Efeler Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden mezun başarılı öğrencilere hediyeleri verilmiştir.
  • 21 Eylül 2021 Salı günü saat 14:00’ de Çine İlçesi Eski Çine Mahallesi’ nde Gazi Ahmet Camisi ve Ahi Şeyhleri Ahi Bayram ve Ahi İbrahim Türbeleri ziyaret edilerek Ticaret İl Müdürü Şeref YAZICI tarafından Ticaret Bakanı Sayın Mehmet MUŞ’ un Ahilik Haftası ile ilgili mesajının okunmasının ardından Adnan Menderes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Sayın Kemal Ramazan HAYKIRAN tarafından Gazi Ahmet Camisi ve Ahi Şeyhleri Türbeleri hakkında bilgi verilmiştir. Akabinde ise Çine İlçe Müftülüğü tarafından ebediyete intikal etmiş Ahilerimiz ve esnaflarımız için dua edilmiş ve Çine Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden mezun başarılı öğrencilere hediyeleri verilmiştir.